Сьогодні відбудеться засідання спільної комісії з розширення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою

Сьогодні в Оттаві відбудеться перше засідання спільної комісії з розширення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

Українську делегацію очолює перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Комісія має проаналізувати хід реалізації Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною за перший рік її роботи, а також підготувати пропозиції для подальшого розвитку економічного співробітництва між країнами. Київ вже запропонував розширити дію Угоди на сферу інвестицій і послуг, які поки не входять до чинного договору.

У документі, підписаному в липні 2016 року, прописано, що представники двох держав мають зустрітися для оцінки його ефективності через рік після набрання чинності.

“Сьогодні працюю  в Оттаві, де обговорюватимо підсумки перший дії Угоди про вільної торгівлі з Канадою. Хоча угоди такого масштабу рік дуже мало, позитив вже бачимо:
  • + 45,8%  експорт товарів з України до Канади за 8 місяців 2018;
  • + 34,6%  експорт послуг з Канади до України – переважно державні та урядові послуги – 56% від усіх”, – написав Степан Кубів Facebook.

Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною набула чинності 1 серпня 2017 року, після чого Канада скасувала 98% мит на українські товари. Україна скасувала 72% мит для канадських товарів, а впродовж 7 років безмитний експорт має зрости до 98%. Угода також взаємно відкриває ринки державних закупівель. Окремі розділи документу захищають електронну комерцію й інтелектуальну власність.