Бердянськ стане основною базою ВМС України на Азовському морі

Бердянськ стане основною базою Військово-морських сил України на Азовському морі, а в Маріуполі і Генічеську перебуватимуть пункти базування.

Про це командувач Військово-морських сил ЗСУ адмірал Ігор Воронченко заявив в інтерв’ю BBC News.

“За рішенням РНБО, ми збільшуємо присутність на Азовському морі через нарощування катерного угруповання, прихід кораблів і дислокацію морської піхоти й артилерії. Це робиться за принципом спільного базування.

Минулого тижня ми отримали спільний наказ Міністерства освіти і Міністерства оборони щодо передачі колишнього філії Запорізького університету. Там дуже сприятливе розміщення для управління бази”, – повідомив командувач ВМС ЗСУ.

За словами Воронченка, в подальшому, якщо буде ресурс, передбачено будівництво причальної стінки і підрозділів забезпечення, щоб забезпечити всю номенклатуру – морську, берегову та авіаційну, адже там є аеродромна мережа. Тобто, база Військово-морських сил України на Азовському морі включатиме комплекс “земля-море-повітря-підводне простір”.

Командувач Військово-морських сил ЗСУ пояснив, що зміцнення обороноздатності Запорізької області стало першочерговим завданням після того, як Росія відкрила Керченський міст і стала блокувати рух українських суден через Керченську протоку.

“Завдання, які вони ставлять перед собою, – безпека проходження Керченської протоки, боротьба з браконьєрством і контрабандою, вільне судноплавство – це все фейки. Основні зони уваги – вплив на економіку України, банкрутство наших портів, соціальна дестабілізація в Приазов’ї, а також перешкоджання вільному судноплавству в Азовському морі”, – заявив Воронченко.

Бердянськ і Маріуполь вже втратили більшу частину прибутку через зупинку судів. Це ще раз показує, що РФ не відмовилася від намірів щодо півдня України.

Адмірал припускає, що росіяни можуть піти ще далі в дестабілізації причорноморських областей. У короткий термін вони вже змогли збільшити катерно-корабельні угруповання в Азовському морі. Є інформація, що сюди були перекинуті кілька катерів з Каспійської флотилії.

Крім того, Росія має розгалужену систему базування, що дає їй можливість оперативно контролювати більшу частину Азовського моря.

12 жовтня президент Петро Порошенко своїм указом ввів у дію частково таємне рішення Ради безпеки і оборони (РНБО) про захист інтересів України на півдні та сході, а також в Чорному і Азовському морях та в Керченській протоці.

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна продовжить розширювати військову присутність в Азовському морі для відбиття “можливої агресії” з боку РФ. Зокрема вже створена корабельно-катерну група, у планах – створення військово-морської бази на Азовському морі до кінця 2018 року. Впродовж останніх місяців значно зросла активність Росії в Азовському морі.

Росіяни не дозволяють торговим судам, які прямують в українські порти та виходять з них, безперешкодно проходити через Керченську протоку.