Четвертий енергоблок Запорізької АЕС вже працює

На Запорізькій атомній електростанції після завершення масштабного середнього ремонту підключили до мережі четвертий енергоблок.

Це сталося 20 жовтня о 1:44, ведеться набір потужності, повідомила прес-служба ЗАЕС.

“Четвертий енергоблок Запорізької АЕС підключено до мережі на підставі ліцензії про продовження терміну експлуатації, виданої Держатомрегулюванням України 16 жовтня 2018 року”, – повідомляє найбільша АЕС України.

Наступна переоцінка безпеки енергоблоку відбудеться 4 квітня 2028 року.

На ремонті четвертий енергоблок перебував 224 дні.

“Запорізькою АЕС виконано повний комплекс робіт з оцінки технічного стану обладнання, підвищення та переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс. Проведені на енергоблоці роботи повністю відповідають міжнародним стандартам МАГАТЕ, законодавству України в сфері ядерного регулювання, а також загальносвітового досвіду експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін”, – заявив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

У даний час на Запорізькій АЕС виробляють електроенергію чотири енергоблоки. В останні роки на ЗАЕС припадає майже 50% всієї електроенергії, яку виробляють атомні електростанції України, і більше 22% від загального виробництва електроенергії в країні. 18 жовтня атомними станціями України вироблено 210,26 млн кВт-год електроенергії.

Станом на 20 жовтня на атомних станціях України в роботі знаходяться 11 з 15 енергоблоків. Тривають ремонти на:

  • енергоблок №1 Запорізької АЕС;
  • енергоблок №3 Запорізької АЕС;
  • енергоблок №2 Хмельницької АЕС.

17 жовтня 2018 року відключений від енергомережі через несправність системи автоматичного регулювання турбіни енергоблок №3 Южно-Української АЕС.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС знаходиться у межах норми.