Україна продасть судно “Норд” на аукціоні

Судно “Норд”, яке Україна вважає незаконно захопленим Росією, буде продано з аукціону.

Для цієї мети воно було передано Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних злочинів.

“Мета передачі судна – здійснення всіх заходів з управління з метою збереження або збільшення вартості активів (…) або реалізації відповідних активів з подальшим розміщенням готівкових коштів на рахунках в державних банках”, – заявив начальник управління прокуратури Євген Комаровський. Продавши судно, українська сторона має намір зберегти бюджетні кошти, які витрачаються зараз на його утримання в порту Бердянська.

Корабель морської охорони Держприкордонслужби України затримав маломірне рибальське судно “Норд” в українських водах Азовського моря 25 березня. У Держприкордонслужбі України повідомили, що судно зареєстровано на “тимчасово окупованій території АР Крим”, а члени екіпажу мали “так звані паспорти громадян РФ, видані в місті Керч”. В ході огляду сейнера було виявлено трал для лову риби і 5 тонн морепродуктів.

Капітану судна Володимиру Горбенко ставиться за вину порушення кількох українських законів – в тому числі порушення порядку в’їзду на окуповану територію України і незаконне зайняття рибним промислом. Частина екіпажу змогла через Білорусь повернутися в Крим, частина до цих пір знаходиться в Україні.