Атомні підводні човни Vermont і Delaware спустили на воду в США

Новітні американські атомні підводні човни з ракетно-торпедним озброєнням Vermont і Delaware типу Virginia, будівництво кожної з яких обійшлося в $2,7 млрд, спустили на воду в США.

Про це повідомила в суботу прес-служба Військово-морських сил країни.

Церемонія передачі субмарини Vermont ВМС відбулася на військово-морській базі в американському Гротоні (штат Коннектикут). У заході брала участь екс-заступник помічника міністра ВМС Глорія Вальдес, яка здійснювала контроль над програмами кораблебудування ВМС, а також губернатор штату Вермонт Філ Скотт.

Delaware спускали на воду на базі Ньюпорт-Ньюс у Вірджинії на атлантичному узбережжі США. Пляшку шампанського об борт човна розбивала дружина колишнього віце-президента США Джилл Байден. У церемонії також брав участь сенатор Томас Карпер.

Будівництво обох субмарин почалося у вересні 2013 року. Delaware стала 18 – й, А Vermont-19-й підводним човном даного типу, яка була сконструйована для ВМС США. Vermont виготовило кораблебудівне підприємство General Dynamics Electric Boat. Виробником Delaware виступила компанія Huntington Ingalls Industries.

Церемонії введення в бойовий склад ВМС обох підводних човнів пройде на початку наступного року.

Атомні підводні човни типу Virginia озброєні 12 крилатими ракетами морського базування Tomahawk і 4 торпедними апаратами з боєкомплектом, що складається з 26 торпед Mark 48. Їх підводне водотоннажність – 7,8 тис. т, довжина – 115 м. Максимальна швидкість – 35 вузлів, робоча глибина занурення – 488 м. Екіпаж – 134 людини. Всього ВМС США замовили 30 човнів типу Virginia, включаючи вісім у варіанті “блок-3”, для заміни субмарин типу Los Angeles.