У Бразилії поліція відкрила справу про незаконну агітаційну розсилку через WhatsApp

Федеральна поліція Бразилії почала розслідування на основі опублікованої в ЗМІ інформації про те, що приватні компанії фінансують розсилку через месенджер WhatsApp негативної інформації про ліву Партію трудящих (ПТ) та її кандидата на пост президента країни Фернанду Аддаде.

Про це повідомила газета Folha de Sao Paolo.

За її даними, кримінальну справу було відкрито на прохання генерального прокурора Бразилії Ракел Додж. Для проведення розслідування відведено 30-денний термін, однак у разі необхідності він може бути продовжений. Слідчі дії очолить відділення Федеральної поліції, розташоване в столиці країни Бразилії.

18 жовтня газета повідомила, що кілька приватних бразильських компаній сплатили масову розсилку повідомлень, які містять негативну інформацію про ПТ та її кандидата на пост президента Фернанду Аддаде. За інформацією видання, в цілому в кампанію з дискредитації політика було вкладено не менше 12 млн реалів ($3,2 млн).

Згідно бразильському законодавству, дана практика є незаконною. Приватним кампаніям заборонено брати участь у фінансуванні політичної агітації, крім того, вкладені в розсилку повідомлень кошти не були належним чином задекларовані.

Після публікації цієї інформації ПТ звернулася до суду з позовом про зняття з виборів кандидата від Соціал-ліберальної партії Жаїра Болсонару, який, на думку цієї політичної сили, отримав найбільшу вигоду від поширення негативної інформації про Аддаде. Лівоцентристська Демократична трабальїтська партія (ДТП) Бразилії, чий кандидат Сіру Гомес посів третє місце за підсумками першого туру президентських виборів, вимагала повної відміни результатів першого туру голосування.

7 жовтня в Бразилії відбулися президентські та парламентські вибори. Згідно з офіційними даними, серед кандидатів на найвищу посаду найбільше число голосів набрали Болсонару (46,03%) і Аддад (29,28%). Так як жоден з них не зміг подолати 50-процентну позначку, 28 жовтня вони зустрінуться в другому турі.