Токіо не буде згадувати про удари по іноземних базах в оборонній програмі

Уряд Японії не буде згадувати про потенціал удару по військових базах на іноземній території в основоположному документі про оборонну політику, який планується прийняти в кінці поточного року.

У правлячій ліберально-демократичній партії країни дійшли висновку, що це може викликати непотрібні протести опозиції, повідомляє в неділю газета Nikkei.

Водночас рішення про придбання крилатих ракет, здатних завдати удару по суміжних країнах, вже прийнято. У Токіо не хотіли б привертати до нього особливу увагу, зазначає видання.

Документ під назвою “Основні напрямки оборонної політики Японії” визначає головні моменти військової стратегії країни приблизно на 10 років. Нині діюча програма була прийнята в 2013 році, навколо її перегляду зараз йдуть активні дебати.

У грудні минулого року уряд Японії прийняв рішення про оснащення крилатими ракетами своїх бойових літаків. Мова йде про придбання ракет “повітря – земля” JASSM компанії Lockheed Martin, які мають дальність 900 км. Будуть закуплені також норвезькі JSM дальністю до 500 км. Очікується, що такі крилаті ракети будуть встановлені на нові винищувачі п’ятого покоління F-35, які Японія зараз партіями набуває у США.

Купівля таких систем буде означати відхід від колишньої політики, в рамках якої Токіо відмовлявся від наступальних озброєнь, здатних завдати удару по іноземній території. Однак нинішній уряд прем’єр-міністра Сіндзо Абе допускає таку можливість і розцінює її як прояв права на самооборону при особливих обставинах.

Токіо, за повідомленнями ЗМІ, має намір зайнятися розробкою крилатих ракет власної конструкції, в тому числі надзвукових. Створюються також запускається ракетою надзвукова плануюча бомба, призначена для ураження цілей на великих відстанях.