Помпео: США хочуть, щоб Іран не сумнівався в їх військовій перевазі

Вашингтон не прагне до збройного конфлікту з Тегераном, але буде демонструвати свою перевагу у військовій сфері.

Про це йдеться в статті держсекретаря США Майкла Помпео, опублікованій в номері журналу Foreign Affairs на листопад-грудень.

Ми не не хочемо війни. Але ми повинні зробити так, щоб було абсолютно ясно, що ескалація – це програшний шлях для Ірану; Ісламська Республіка не може зрівнятися зі Сполученими Штатами по військовій потужності, і ми не боїмося давати лідерам Ірану це зрозуміти”, – вказав шеф американської дипломатії. Помпео зазначив, що адміністрація США проводить кампанію з надання “максимального тиску” на Тегеран.

При цьому, за його словами, президент США Дональд Трамп “не бажає нових тривалих бойових дій США на Близькому Сході або в якому-небудь регіоні”. Як підкреслив Помпео, американський лідер “хоча і не боїться застосовувати військову силу, не прагне робити це”. “Військова міць завжди буде опорою в тому, що стосується забезпечення американців, але їх застосування не повинно бути кращим варіантом”, – констатував держсекретар.

Глава американського зовнішньополітичного відомства зазначив, що, “ясно давав зрозуміти Трампу, що тиск на Іран тільки посилиться, якщо він не буде відповідати тим стандартам, які США, їхні партнери і союзники, а також самі іранці хочуть побачити”. За словами Помпео, якщо Іран виконає вимоги Вашингтона, “ймовірність того, що буде нова всеосяжна угода, істотно зросте”. “Ми вважаємо, що угода з режимом можлива. Якщо її не буде, Іран зіткнеться з тим, що йому доведеться платити дорожче за нерозумні й жорстокі дії по всьому світу”, – додав держсекретар США.

Крім того, Помпео зазначив, що Трамп “воліє не проводити цю кампанію поодинці” і розраховує на участь в ній “союзників і партнерів США”. На думку держсекретаря, “повсюдна згода щодо загрози, яку представляє Іран, не залишає можливості для того, щоб країни зберігали невизначеність у питанні участі в глобальній боротьбі з метою зміни поведінки Ірану”.

У своїй статті Помпео називає Іран і КНДР основними серед країн, що “не визнають міжнародних норм”. Держсекретар запевняє, що США не дозволять цим державам “безперешкодно здійснювати дії з метою дестабілізації”.

Санкції США проти Ірану
Трамп в травні оголосив про вихід з Вашингтона Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) – угоди, яка була укладена в 2015 році і обмежувала ядерні розробки Ірану в обмін на скасування санкцій Ради Безпеки ООН і однобічних обмежувальних заходів, введених США та ЄС.

Трамп пообіцяв не тільки повернути колишні санкції, але і ввести нові, а Держдепартамент США у зв’язку з цим повідомив про намір Вашингтона звести до нуля доходи Ірану від експорту нафти з допомогою енергетичних санкцій, які, як очікується, будуть відновлені 4 листопада.