Сайдік: ”вибори” на окупованому Донбасі суперечать Мінським угодам

Спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі (ТКГ) посол Мартін Сайдік заявив, що так звані ”вибори” на окупованій частині Донбасу, які Російська Федерація має намір провести 11 листопада, суперечать положенням Мінських угод.

Про це він заявив у Мінську за підсумками чергової зустрічі ТКГ, повідомляє сайт ОБСЄ.

”Питання так званих ”виборів” в окремих районах Донецької і Луганської областей, оголошених на наступну неділю, порушувалося на пленарному засіданні Тристоронньої контактної групи. У цьому контексті, дозвольте мені повторити вже висловлену мою позицію: я вважаю, що проведення так званих ”виборів” не відповідає ані букві, ані духу Мінських угод”, – заявив Сайдік.

За його словами, відповідно до звітів Спеціальної моніторингової місії, поточна ситуація у зоні конфлікту на сході України далека від спокійної.

”На жаль, відносно високий рівень порушень режиму припинення вогню нещодавно було зафіксовано. У цьому зв`язку, як я зробив минулого разу, я знову з усією відповідальністю наполегливо закликаю усі сторони уникнути такого розвитку та продемонструвати повну стриманість”, – заявив Сайдік.