“Нафтогаз” подав до суду на Кабмін через газ для населення

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” просить Господарський суд міста Києва стягнути з Кабінету міністрів компенсацію в розмірі 6,6 млрд гривень.

Про це йдеться в рішенні суду від 22 жовтня 2018 року.

Згідно з повідомленням, у жовтні 2018 року “Нафтогаз” звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Кабінету міністрів про стягнення в рахунок відшкодування заподіяної шкоди в розмірі 6 633,86 млн грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Кабмін своєю бездіяльністю, яка полягає в невизначенні джерел фінансування та порядку визначення компенсації, що надається суб’єктам ринку природного газу, завдав компанії збитків на цю суму.

Постановою Господарського суду міста Києва від 3 жовтня прийнято позовну заяву до розгляду та відкриття провадження.

Нагадаємо, 19 жовтня на своєму засіданні Кабмін ухвалив рішення з 1 листопада 2018 підвищити ціни на газ для населення на 23,5%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ. Так, з початком листопада ціна на природний газ для населення збільшилася до 8 548,92 грн/тис. куб. м порівняно з раніше діючою ціною (6 958 грн/тис. куб. м).

Також Кабмін своєю постановою продовжив до 1 травня 2020 року покладання спеціальних зобов’язань на “Нафтогаз України” та обласні газопостачальні компанії постачати населенню та підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) за природний газ.