Україна та Китай розпочали спільні консультації про умови створення зони вільної торгівлі – Мінекономрозвитку

Перший віце-прем`єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів під час зустрічі з віце-прем`єром Держради Китаю Лю Хе виступив із пропозицією почати спільні консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі між двома країнами.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«За кілька років Україна суттєво розширила власну мережу преференційних режимів торгівлі. Є нова угода про вільну торгівлю з Канадою, завершили переговори про вільну торгівлю з Ізраїлем, завершуємо переговори з Туреччиною. Ми бачимо ефективність цих угод, тому пропоную почати спільні українсько-китайські консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі Україна-Китай», – сказав Кубів, передає прес-служба.

Згідно з повідомленням, за 8 місяців 2018 року товарообіг між Україною та Китаєм становив майже 6 млрд доларів США, що на 21% більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому в найближчі п`ять років цей показник можна збільшити до 20 млрд доларів США на рік.

Як додали в прес-службі, під час зустрічі сторони також обговорили співпрацю в рамках ініціативи голови КНР Сі Цзіньпіна «Один пояс – один шлях», співпрацю в сфері традиційної та альтернативної енергетики, інфраструктурних проектів, промисловості, машинобудування, сільського господарства та агроіндустрії, інновацій, інші проекти.