Нейробіологи виявили бактерії в мозку здорових людей

Тканини здорового головного мозку можуть містити бактерії, показало дослідження вчених з Університету Алабами в Бірмінгемі, представлене на міжнародному форумі з нейронаук Neuroscience 2018.

Про це повідомляє Science.

Керівник дослідницької групи Розалінда Робертс займається вивченням відмінностей в будові мозку хворих на шизофренію та здорових людей. П’ять років тому в мозку померлої людини, яка хворіла на шизофренію, були виявлені бактерії, які зазвичай містяться в кишечнику.

Нейробіологи припустили, що бактерії могли просочитися через кровоносні судини в мозок вже після смерті. Вчені вивчили зразки тканин мозку 34 людей, як хворих на шизофренію, так і здорових. Бактерії були виявлені у всіх зразках.

Наступним етапом дослідження стали експерименти з мишами. Частина лабораторних мишей була повністю позбавлена кишкової мікрофлори. Зразки мозку піддослідних тварин показали, що у звичайних тварин в мозку перебували бактерії, а у позбавлених кишкової мікрофлори — ні.

Робертс зазначила, що команда продовжить дослідження, щоб повністю виключити ймовірність посмертного проникнення бактерій в тканини мозку.