КНДР зупинила знищення випробувального ракетного полігону

Північна Корея в серпні зупинила процес знищення ключового полігону Тончханні, призначеного для випробування ракет і ракетних двигунів.

Лідер КНДР Кім Чен Ин неодноразово обіцяв його закрити у рамках денуклеаризації; відповідні домовленості були досягнуті під час переговорів з США в 2018 році.

Як повідомляє південнокорейське інформаційне агентство Yonhap, на супутникових знімках, отриманих 31 жовтня, видно, що ніяких змін в інфраструктурі полігону не сталося. Деталі раніше розібраних конструкцій залишаються на своїх місцях, а на вже наявних будівлях навіть з’явилася нове обладнання. Наприклад, були встановлені системи вентиляції на сховища ракетного палива і окислювача. Раніше експерти вважали, що ведеться їх знищення, а не будівельні роботи.

6 листопада в Нью-Йорку повинні були пройти переговори держсекретаря США Майкла Помпео і помічника Кім Чен Ина Кім Ен Чхоля, однак в останній момент вони були скасовані. Однією з причин є відсутність, на думку американської сторони, прогресу в ядерному роззброєнні. Тепер другий саміт Кім Чен Ина і президента США Дональда Трампа, запланований на початок 2019 року, під загрозою зриву.