ЄС закликає Косово і Сербію утримуватися від різких заходів

У Брюсселі відбулася зустріч між президентом Сербії Олександром Вучичем і президентом Косово Хашимом Тачі за посередництва Верховного представника Європейського союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні.

Як повідомляє албанське агентство «БалканВеб», Могеріні заявила, що ЄС чекає від Белграда і Пріштіни прискорення діалогу, оскільки надії на реалізацію їхніх європейських устремлінь безпосередньо пов’язані з нормалізацією відносин між республіками.

Під час переговорів з двома президентами Могеріні підкреслила необхідність того, щоб Косово і Сербія підтримували атмосферу, сприятливу для ходу діалогу, і утримувалися від слів, дій і заходів, що суперечать духу примирення. Представниця ЄС мала на увазі нещодавнє введення Косово додаткових мит на товари з Сербії та Боснії і Герцеговини, а також заяви Сербії про те, що Косово не вступить в Інтерпол.

На зустрічі обговорювалися кроки, необхідні для просування переговорів, а також була встановлена домовленість підтримувати постійні контакти надалі.