Токіо висловив Сеулу протест через південнокорейське судно біля спірних островів

Уряд Японії висловив у п’ятницю протест Республіці Корея у зв’язку із знаходженням південнокорейського дослідного судна в районі островів Такесіма (Токто) в Японському морі, які є предметом суперечки між двома країнами.

Про це заявив на прес-конференції в Токіо генеральний секретар Кабінету Міністрів Есіхіде Суга.

“Ми вважаємо неприйнятним ведення дослідницької діяльності в наших територіальних водах або в нашій винятковій економічній зоні без згоди на цей рахунок. Ми заявили жорсткий протест”, – сказав він. За його словами, протест був переданий дипломатичними каналами, в тому числі в МЗС Південної Кореї через посольство Японії в Сеулі.

Архіпелаг Такесіма – група невеликих островів, розташованих в західній частині Японського моря, яке корейці називають Східним морем. Ці безлюдні скелясті території стали предметом міжнародного спору після 1945 року, коли Корея була звільнена від японського колоніального панування. Зараз острова контролюються збройними силами Республіки Корея, яка тримає там невеликий гарнізон.

Токіо стверджує, що Південна Корея незаконно окупувала ці території, включені до складу Японської імперії в 1905 році. Південнокорейська влада, як і керівництво КНДР, заявляє, що цей крихітний архіпелаг історично завжди входив до складу корейської держави.