Індія закупить військові вертольоти у США

США висловлювали свою стурбованість щодо поставок С-400 в Індію.

Напруженість у відносинах між Індією і Сполученими Штатами може пом’якшити старт нової торгової угоди про закупівлю американських військово-морських багатофункціональних вертольотів MH-60 «Romeo» на загальну суму 1,9 мільярда доларів США. Запит з боку уряду Індії був направлений в США.

За повідомленням індійського агентства «Бхарат Таймс», вертольоти MH-60 «Romeo» оснащені торпедами і ракетами, які дозволяють вести бойові дії проти військово-морських суден і підводних човнів. Поставка літальних апаратів такого класу є вкрай необхідною для індійського військово-морського флоту у вигляді постійної присутності китайських атомних і дизельних підводних човнів у просторі Індійського океану.

Придбання нових багатоцільових вертольотів знаходиться на розгляді вже більше десяти років, причому ВМС Індії ідентифікують їх поряд з підводними човнами і мінними тральщиками як одну з трьох найважливіших оперативних потреб». На сьогоднішній день в розпорядженні індійських Військово-Морських сил присутні близько дюжини старих вертольотів SeaKing і десять бойових вертольотів “Камов-28”.