Місія Папи Римського передала 15 млн євро постраждалим на Донбасі

Гуманітарна ініціатива Папи Римського в Україні надала фінансову допомогу постраждалим внаслідок військових дій на Донбасі на суму більше 15 млн євро.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами апостольського нунція в Україні, архієпископа Клаудія Гуджеротті, дана акція була проведена для того, щоб українці не почували себе самотніми та залишеними.

“Вона (акція – ред.) була спрямована на тих, хто є жертвами війни на сході, на ті сфери, в яких люди просто виживали”, – сказав Гуджеротті.

Гуджеротті розповів, що в акції, за закликом Папи, взяли участь католицькі церкви Європи, які провели збір пожертв.

“Результат був дуже щедрим: понад 11 млн євро, до яких Папа Римський додав ще 5 млн зі своїх особистих фондів”, – сказав архієпископ.

Зазначається, що із зібраних коштів 6.2 млн євро направили на забезпечення теплом будинків і соціальних об’єктів на Донбасі.

“Встановили твердопаливні котли, утеплили будівлі, відновили житла. Такого роду допомогу надали 107 тис. жителів Донбасу”, – розповів еписком-помічник Львівської архідієцезії Римо-Католицької церкви в Україні Едуард Кава.

Крім того, 2.4 млн євро пішли на медичне забезпечення 440 тис. постраждалих, 5.7 млн євро – на забезпечення товарами продовольства і гігієни.