Більше тисячі людей зникли безвісти в результаті пожеж в Каліфорнії

Сотні рятувальників і судових експертів продовжують шукати тіла людей, загиблих під час самої смертоносної в історії Каліфорнії пожежі в околицях міста Парадайз.

Кількість жертв продовжує зростати, за останніми даними, загинули більше 70 осіб. Цифра, швидше за все, не остаточна: більше 1000 жителів Парадайза і його околиць пропали безвісті, передає Голос Америки.

Президент США Дональд Трамп в суботу вдень прибув у Парадайс. Разом з главою держави в згоріле дотла місто приїхали нинішній губернатор штату Джеррі Браун і ще не вступив на посаду новий глава Каліфорнії Гевін Ньюсом.

Дональд Трамп прибыл в Парадайс в сопровождении сразу двух губернаторов Калифорнии

«Ніхто не міг собі уявити, що таке може статися», – сказав президент журналістам.

“Це дуже сумне видовище… зараз ми хочемо надати допомогу постраждалим”, – сказав Трамп.

Губернатор Браун зазначив, що федеральний уряд зробив все, що від нього вимагалося: екстреним службам була надана підтримка, допомогу також надали для розчищення завалів і в процесі пошуку постраждалих і загиблих людей.

Трамп в черговий раз заявив, що недбале ставлення до лісової охорони стало однією з головних причин пожеж, що почастішали в Каліфорнії. Він сказав, що обговорив це питання з Брауном і Ньюсом по дорозі в Парадайс.

Президент висловив сподівання, що в майбутньому пожежі подібних масштабів вдасться запобігти. “Сподіваюся, це була остання така пожежа”, – заявив Трамп, пообіцявши докласти для вирішення проблеми всі наявні ресурси.

Пожежа “Кемп” почалася недалеко від Парадайзу, який знаходиться в 280 км на північ від Сан-Франциско, вночі 8 листопада. У містечку жили майже 27 тисяч осіб, в тому числі, безліч літніх людей. Забудовники рекламували Парадайз в якості ідеального місця для життя після виходу на пенсію. За словами очевидців, вогонь знищив практично всі міські будівлі.

“Кемп” вже визнали однією з найбільш смертоносних пожеж в історії США. Тільки дві пожежі в минулому призвели до великої кількості жертв: Велика пожежа 1910 року (87 загиблих) і пожежа в Міннесоті в 1918 році, в результаті якого загинули 450 осіб.

Серед факторів, які вплинули на смертоносну силу “Кемпа” називають сильний вітер, який перетворив пожежу на вогненний шторм. Він мчав з величезною швидкістю, спалюючи дотла все, що знаходилося у нього на шляху.

Через 9 днів з початку пожежі, вогонь вдалося локалізувати тільки на 55%. Наразі вогнем охоплено 60 тисяч гектарів лісів.

Пожежу також визнали найбільш руйнівною в історії Каліфорнії: вона знищила більше 9,7 тисяч будинків. Зараз щонайменше 1100 осіб, що залишилися через пожежу без даху над головою, живуть в 14 пунктах тимчасового розміщення. Наказ про обов’язкову евакуацію було віддано відносно 47 тисяч осіб.

На півдні Каліфорнії в той же самий час спалахнули ще кілька пожеж, жертвами яких стали троє людей. Вогонь знищив 500 будинків в районі Малібу, прибережного містечка в околицях Лос-Анджелеса, в якому живуть багато голлівудських знаменитостей. За останніми даними, цю пожежу локалізували на 78%.