Генерал США повідомив про перебування американських військ у Польщі

Про це під час виступу у Канаді заявив Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Джозеф Данфорд, – повідомляє Укрінформ.

«Точного рішення щодо американських сил у Польщі ще не було зроблено, але ми сказали нашим польським співрозмовникам: можете бути певними, що американський прапор буде у Польщі, як і військові можливості та наша здатність виконати зобов’язання щодо безпеки Польщі», – сказав Данфорд.

За його словами, наразі обговорюється найбільш ефективний тип організаційної структури цієї присутності.

«Є кілька варіантів для досягнення цього. Це можна зробити або за допомогою постійних сил або ротаційних високої готовності, що продемонструє нашу відданість зобов’язанням у Польщі, у той же час віднадивши будь-якого потенційного противника», – наголосив генерал.

Крім того, у кількох гарнізонах (Жагань, Свентошув, Сквежин і Болеславец) на заході Польщі у рамках ініціативи зміцнення європейського регіону (European Reassurance Initiative – ERI) дислокуються підрозділи бойової групи бронетанкової бригади США.

Додатково у Польщі розміщений також повітряний компонент зі складу бригади бойової авіації, а в населеному пункті Редзікув на півночі країни будується американська база – елемент американської системи ПРО системи Aegis Ashore.