Китай жорстко відповів на критику віце-президента США

Жодна з країн ніколи не опинялася в борговій ямі через співпрацю з Китайською Народною Республікою.

Таку заяву зробила сьогодні, 18 листопада, офіційний представник МЗС Китаю Хуа Чуньїн у відповідь на гучні заяви віце-президента США Майка Пенси на саміті АТЕС в Папуа — Новій Гвінеї, який розкритикував китайський інфраструктурний проект «Один пояс, один шлях».

На саміті АТЕС в Папуа-Новій Гвінеї сталася заочна полеміка між віце-президентом США Майком Пенсом і головою КНР Сі Цзіньпіном.

Глава Китаю заявив, що в торгових війнах, які розкручують США, переможців не буде. Також він назвав політику протекціонізму деструктивною для світової економіки. Сі Цзіньпін підкреслив, що ніхто не може віднімати у країн право на розвиток, а глобалізація повинна бути оптимізована.

Пенс, виступаючи на саміті АТЕС, розкритикував китайський проект «Один пояс, один шлях», назвавши його проектом низької якості, який обтяжує розвивається непідйомними кредитами. Він заявив, що США завжди роблять своїм партнерам кращу пропозицію, і той хто співпрацює з Америкою завжди залишається у виграші.

У МЗС КНР вирішили не залишати випад Пенса без відповіді.

«Ми звернули увагу на заяви американської сторони… Китай на основі взаємоповаги та взаємної вигоди розвиває плідну співпрацю з багатьма країнами світу», — сказала Чуньїн.

Вона підкреслила, що просуваючи співпрацю в рамках проекту «Один пояс, один шлях» китайська сторона твердо дотримується принципів справедливості й щирості і в міру своїх сил вносить внесок у соціально-економічний розвиток цих країн.

«Немає такої країни, яка б опинилася в борговій ямі за співпраці з Китаєм», — заявила Чуньїн.

Навпаки, вважає представник МЗС КНР, співпраця таких країн з Китаєм підвищує рівень їх розвитку і покращує умови життя місцевого населення.

Чуньїн закликала США е робити безвідповідальних заяв щодо інших і погоджувати свої дії із заявами. До всіх країн потрібно ставиться однаково незалежно від їх розміру, і поважати корінне право інших країн на вибір власного шляху розвитку.