Опитування: рейтинг Макрона опустився до рекордно низького рівня

Рейтинг президента Франції Емманюель Макрона знизився за останні 30 днів на 4% і знаходиться на рекордно низькій для нього позначки в 25%.

На це вказує опитування громадської думки, проведене службою Ifop і опублікований в неділю щотижневою газетою Le Journal du Dimanche.

Лише 4% опитаних сказали, що “дуже задоволені” діяльністю Макрона. Про те, що вони “швидше задоволені, ніж незадоволені”, заявив ще 21% респондентів. Водночас показник тих, хто “швидше незадоволений, ніж задоволений”, знаходиться на рівні 34%, а тих, хто “дуже незадоволений”, – 39%. При цьому 2% опитаних не висловили своєї думки.

Опитування виявило, що французи мають більше довіри Макрону, ніж його попередника на президентському посту Франсуа Олланду, показник якого в аналогічний період перебування у влади дорівнював 20%. Водночас Макрон поступається Ніколя Саркозі, популярність якого перебувала на позначці 44%.

Le Journal du Dimanche, аналізуючи результати опитування, підкреслює, що “явно не виправдалися надії Макрона на те, що його популярність підвищиться завдяки спілкуванню з населенням під час тижневої поїздки по східних і північних районах країни в ознаменування 100-річчя закінчення Першої світової війни”.

Видання пише, що найбільшою мірою падіння довіри до Макрона відзначено у середніх і нижчих верств населення-власників невеликих підприємств і магазинів і робітників. Значне погіршення ставлення відзначено також у віковій групі молодше 34 років і у працівників державних і громадських служб. В партійному середовищі в підтримку президента виступають в основному прихильники правлячої партії “Республіка на марші” (84%), тоді як у правоцентристів з партії “Республіканці” показник знизився на 9% до 18%.

Щодо нинішнього прем’єр-міністра Едуара Філіпа дослідження виявило ще більш сильне падіння популярності. З позначки 41% у жовтні вона знизилася до 34%, тобто впала на 7%. У жовтні у Філіпа був максимально високий рейтинг за час його перебування на посаді прем’єра, тепер він знизився до рівня вересня, коли він був, навпаки, самим для нього низьким.

Опитування проведене через Інтернет з 9 по 17 листопада на основі репрезентативної вибірки в 1957 осіб у віковій групі з 18 років. Ступінь можливої помилки знаходиться в межах від 1% до 2,2%.