Екс-главу ДФС Мирослава Продана відпустили на поруки

Солом’янський районний суд Києва обрав колишньому керівнику Державної фіскальної служби Мирославу Продану запобіжний захід у вигляді взяття на поруки.

Таке рішення після опівночі 4 грудня оголосила суддя Ірина Усатова, повідомляє “Радіо Свобода”.

Поручителями колишнього головного фіскала погодилися виступити дев’ять людей – семеро народних депутатів і двоє учасників АТО. Семеро з них прийшли 3 грудня до зали засідань, зокрема, Максим Курячий, Вадим Денисенко, Геннадій Ткачук, Микола Паламарчук.

Продану заборонили змінювати місце проживання і зобов’язали носити електронний браслет.

Раніше представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) запропонували суду обрати Мирославу Продану запобіжний захід у вигляді взяття під варту на 60 діб з альтернативою застави в розмірі 89 млн гривень.

САП заочно оголосила Продану підозру в незаконному збагаченні. На думку слідства, під час роботи на керівних посадах у Державній фіскальної служби (з липня по червень 2016 2018 року) він якимось чином заробив 89 млн грн. За ці гроші придбав і оформив на іншу людину дві квартири в Києві (6,7 млн грн), два будинки в Туреччині (78 млн грн) і три авто представницького класу (3,4 млн грн).

Водночас офіційні доходи його родини за цей період і задекларовані заощадження склали майже 7 млн грн, тобто більше, ніж у десятеро менше, ніж витрати.

5 вересня 2018 року Кабінет міністрів звільнив Продана з посади в. о. голови Державної фіскальної служби за його власною заявою. 26 листопада екс-керівник ДФС повернувся в Україну.