Україна запропонує на ТКГ режим тиші на час зимових свят, – Марчук

Україна пропонує встановити черговий режим тиші у районі операції Об’єднаних сил на час новорічних свят та на весь період зимових канікул. Про це сказав представник України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Євген Марчук, повідомляє BBC.

За словами Марчука, це рішення не є стратегічним, проте є дуже важливим для населення прифронтової зони, де мешкає близько 240 тис. людей.

“На попередньому раунді переговорів у Мінську ми домовилися, щоб відпрацювати і вийти на останньому у 2018 році засіданні на технологію режиму тиші під час новорічних і різдвяних свят. Й затягнути його хоча б на канікули”, – сказав Марчук.

Нагадаємо, Євгена Марчука обрано представником України в Тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі.

26 листопада, Верховна Рада затвердила указ президента Петра Порошенка про введення воєнного стануЗа відповідне рішення проголосували 276 депутатів.

Воєнний стан вводиться у областях вздовж кордону з РФ, Придністров’ям та вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів: Вінницька, Луганська, Донецька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська та внутрішні води Азово-Керченської акваторії. Відповідно до указу президента, воєнний стан вводиться з 9 години 28 листопада, який триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.

Вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру “Яни Капу” та двом катерам “Бердянськ” та “Нікополь”. Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером та навіть вдались до тарану буксира прикордонним кораблем “Дон”. Увечері того ж дня російські кораблі напали на них та захопили, при цьому поранивши шістьох українських моряків.

27 листопада, Київський райсуд Сімферополя у вівторок обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 25 січня 2019 року українським військовим морякам з кораблів ВМС України, які були затримані в Керченській протоці.

Йдеться про Андрія Оприска, Сергія Цибізова, Юрія Будзя, Володимира Терещенка, Віктора Безпальченка, Володимира Вариміза, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Владислава Костишина, Сергія Попова та Романа Мокряка.