Окупанти знищують спадщину Гурзуфа

В окупованому Росією Криму знищують спадщину Гурзуфа, починаючи комерційне будівництво на місці історичних будівель.

Про це повідомляє видання «Крим. Реалії».

Гурзуф

Зміни відбулися навіть в центрі селища Гурзуф, де до окупації на площі розташовувався квітковий базар, а навколо нього були будинки кримських татар. Зараз історичний центр селища хаотично забудований магазинами, кафе і ресторанами. Чергові будівельні роботи на місці історичних будівель почалися восени 2018 року. На одному з об’єктів будівельники вже повністю розібрали старий будинок, металеві конструкції вивезли за периметр. За словами перехожих, цей будинок був одним з найкрасивіших в історичному центрі Гурзуфа.

«Це був старенький кримськотатарський будиночок. Дуже красивий. Подивіться, навколо одні забігайлівки понаставили. А цей будиночок один з небагатьох радував око своєю самобутністю. Тепер і його немає. Все знищується на наших очах», – розповіла місцева мешканка Антоніна Гончарова.

Крім цього місцевих жителів турбує і будівництво недалеко від дачі Чехова – на однойменній вулиці. Будівля колишньої санепідемстанції перетворюють в чергове кафе. Громадські працівники обурюються – такі будівництва спотворюють історичний вигляд селища.

«Змінюється вже візуальне сприйняття цього куточка. Уже нависли якісь опори над історичною стіною, чи витримає це місце? Ніхто нічого не знає. Чи є архітектурний проект цієї споруди? Теж ніхто не знає. А я думаю, що нічого цього немає – у нас поки що все пущено на самоплив», – підкреслила представниця Марина Забродська.

За даними активістів, дозвільних документів на будівництво кафе і столових у забудовників немає. Паспортів об’єктів, які повинні розміщуватися в місцях будівництва, також немає. Активісти мають намір звертатися в різні інстанції з вимогою зупинити знищення історичних об’єктів – адже безладна забудова селища загрожує повної руйнації його культурно-історичної спадщини. Однак офіційних коментарів селищної ради Гурзуфа поки немає.