«Ощадбанк» нарахував РФ 180 млн дол. штрафних санкцій

Державний «Ощадбанк» уже нарахував Російській Федерації 180 млн дол. штрафних санкцій за рішенням Міжнародного арбітражу в Парижі про компенсацію 1,3 млрд дол. збитків банку після анексії Криму.

Про це розповів голова правління банку Андрій Пишний в інтерв`ю УНІАН.

«Станом на зараз сума нарахованих відсотків становить близько 180 мільйонів доларів США. Кожен день до цієї суми додається близько 100 тисяч доларів США», – сказав Пишний.

Він зазначив, що Росія не визнає винесеного рішення, проте є норми міжнародного права, які визнає весь світ.

«Його рішення є остаточним і обов`язковим для сторін. Сторони зобов`язані виконувати арбітражне рішення без зволікання», – додав Пишний.

За його словами, Росія не може оскаржити рішення арбітражу відповідно до процедури апеляції, а лише шляхом подачі позову про його скасування, але підстави для скасування подібних рішень у законодавстві Франції дуже обмежені.

«Ми шукатимемо майно РФ або державних компаній країни-агресора в інших державах у всьому світі, накладатимемо на них арешт і реалізовуватимемо. Рішення міжнародного інвестиційного арбітражного суду щодо спору між банком і Росією може бути примусово виконано в 154 юрисдикціях», – підкреслив Пишний.