У Франції через акції “жовтих жилетів” скасували футбольні матчі та концерти

Чергова велика маніфестація “жовтих жилетів”, намічена на суботу, 8 грудня, вже призвела до скасування цілого ряду футбольних матчів і концертів в Парижі.

Про це повідомили в четвер Agence France-Presse і радіостанція Franceinfo.

У Франції з середини листопада проходять масові акції протесту руху “жовтих жилетів”, які виступають проти зростання цін на автомобільне паливо, три з них пройшли в Парижі, завдавши місту великий матеріальний і фінансовий збиток.

Так, Ліга професійного футболу Франції повідомила, що намічений на п’ятницю матч між командами футбольних клубів “Монако” і “Ніцца” вирішено скасувати. Це зроблено з метою безпеки і на прохання Княжого будинку Монако, а також префектури поліції французького департаменту Приморські Альпи (схід країни). Не відбудеться і матч між командама “Сент-Етьєн” і “Марсель”, що намічався на неділю.

За даними регіональної газети Nice Matin, організатори заходів визнали, що занадто великі сили поліції будуть задіяні в ці дні на придушенні заворушень, які можуть виникнути під час маніфестацій “жовтих жилетах”, в результаті чого охорона на стадіонах виявиться досить чисельною. Офіційно ні Ліга, ні префектура цієї причини не вказують.

Раніше у вівторок прес-служба французької Ліги 1 повідомила, що вирішено перенести на більш пізній термін зустріч між паризьким “Парі Сен-Жермен” і “Монпельє”. Зустріч була скасована на прохання поліції Паризької префектури, матч повинен був пройти 8 грудня на стадіоні Parc des Princes. Також скасовано раніше намічений на суботу матч між командами “Тулуза” і “Ліон”. За даними радіостанції Franceinfo, в Парижі і його околицях заборонено проведення і всіх матчів аматорських футбольних команд.

Одночасно в Парижі скасовано великий концерт на площі Згоди, який повинен був проводитися в суботу і неділю в рамках традиційної благодійної акції “Телетон”.

Також, як повідомила радіостанція Franceinfo, в Парижі скасовано великий фестиваль електронної музики – Inasaound (Інасаунд).