ФРН і Франція хочуть виступити посередниками між Росією і Україною

Глава МЗС ФРН заявив, що в конфлікті між Україною і Росією навколо доступу в Азовського моря, Німеччина і Франція виступлять в якості посередників.

Наступного тижня запланована зустріч в Берліні в “нормандському форматі”.

Німеччина і Франція хочуть виступити в якості посередників в конфлікті між Україною і Росією навколо доступу в Азовського моря через Керченську протоку.

У Берліні 11 грудня відбудеться зустріч зовнішньополітичних радників глав ФРН, Франції, Росії та України в так званому “нормандському форматі”. Про це повідомив німецький міністр закордонних справ Хайко Мас (Heiko Maas) на полях конференції ОБСЄ в Мілані у четвер, 6 грудня.

Раніше офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт (Steffen Seibert) повідомив, що про проведення зустрічі в такому форматі домовилися канцлер Ангела Меркель (Angela Merkel) і президент Росії Володимир Путін в ході саміту країн “великої двадцятки” в Буенос-Айресі.

Однак прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков спростував цю заяву, підкресливши, що конфлікт Москви і Києва навколо Керченської протоки не може бути темою “нормандського формату”. За його словами, в рамках переговорів між представниками Росії, України, Німеччини і Франції обговорюється врегулювання конфлікту в Донбасі.

“Провокація української сторони в російських територіальних водах навряд чи відноситься до вимірювання мінських домовленостей”, – продовжив він.

У спробі розрядити кризу в Керченській протоці Хайко Мас запропонував поширити мандат наглядової місії ОБСЄ на Азовське море. Ця тема увійде до порядку денного зустрічі в Берліні на майбутньому тижні. Мас вже обговорив цю ідею з главами МЗС України та Росії Павлом Клімкіним і Сергієм Лавровим. Він повідомив, що Україна вважає цю пропозицію досить розумною, однак Росія налаштована вкрай скептично.

Конфлікт між Україною і Росією різко загострився 25 листопада після того, як російська берегова охорона затримала три українських кораблі, які намагалися пройти через Керченську протоку в Азовське море.