Через санкції США Філіппіни відмовилися купувати вертольоти у Росії

Через санкції, які США ввели щодо Росії, Філіппіни вибрали в якості постачальника 16 вертольотів американську корпорацію Sikorsky Aircraft.

Про це 7 грудня повідомляє інформагентство Reuters з посиланням на заяву міністра оборони Філіппін Дельфіна Лорензани. За його словами, сума операції складе 240 млн доларів.

Підписання контракту на купівлю вертольотів Black Hawk, імовірно, відбудеться на початку 2019 року незважаючи на те, що Росія раніше запропонувала Філіппінам вертольоти за нижчою ціною. “Але через санкції США дуже складно платити” російському виробнику, пояснив Лорензана в бесіді з журналістами на форумі з безпеки, що проходить в Манілі.

Спочатку Філіппіни планували придбати багатоцільові вертольоти Bell 142 у Канади, проте угода зірвалася в лютому через побоювання Оттави, що техніка може бути використані для боротьби з повстанцями. Після цього Маніла розглядала різні варіанти, у тому числі модель S-70 Sikorsky Aircraft, російські Мі-171, південнокорейські Surion і AW 139 італійського виробника Agusta Westland.

Філіпіни планують в найближчі п’ять років витратити на модернізацію своєї військової техніки в цілому більше 5 млрд доларів. Зокрема, в 2019 році Маніла збирається придбати ще до десяти військових вертольотів.

Росія – другий за величиною експортер озброєнь у світі. У 2017 році президент США Дональд Трамп підписав закон, який передбачає введення з січня 2018 року штрафних заходи щодо замовників продукції російських оборонних підприємств. Це стало відповіддю на передбачуване втручання Росії в американські президентські вибори в 2016 році.