На протестах “жовтих жилетів” у Брюсселі затримали 70 осіб

Крім Франції протестні акції “жовтих жилетів” в суботу, 8 грудня, пройшли також в Бельгії і в Нідерландах. У Брюсселі були затримані, щонайменше, 70 осіб, які протестували проти підвищення цін на паливо.

Як заявили в брюссельській поліції, затримання пов’язані з “превентивними заходами”. Правоохоронці блокували доступ до Європейського кварталу, в якому розташовані будівлі Єврокомісії, Євроради і Європарламенту.

У протестних акціях у центрі Брюсселя взяли участь кілька десятків активістів “жовтих жилетів”. На відміну від сусідньої Франції, демонстрації в столиці проходили мирно, проте призвели до порушень у русі транспорту. На сході країни демонстранти в знак протесту перекрили трасу Е40, що веде до Франції. В акціях “жовтих жилетів” в Нідерландах взяли участь кілька сотень людей, про затримання не повідомляється.

Протести “жовтих жилетах”, що почалися у Франції через наміри влади ввести податок, який призведе до підвищення цін на автомобільне паливо, тривають вже четвертий тиждень. Після того, як уряд ввів мораторій на підвищення податків на паливо, мітингувальники почали протестувати в цілому проти реформ уряду і президента країни Емманюель Макрона.

Всього, за даними французької влади, на акції “жовтих жилетах” 8 грудня по всій Франції вийшли понад 30 тисяч осіб. 700 учасників протестів вже затримано.