Ердоган заявив, що протести у Франції вказують на провал демократії в Європі

Протестні акції у Франції вказують на провал демократії і проблеми зі свободою і дотриманням прав людини в Європі.

Таку думку висловив у суботу президент Туреччини Тайіп Ердоган.

“Акції протестів “жовтих жилетів” вказують на провал демократії, прав людини і свобод в Європі, – наводить його слова агентство Anadolu. – У багатьох європейських містах склалася напружена обстановка. Сьогодні ми стежимо за ситуацією в країнах, які вважали за краще не реагувати на дії осіб, які намагалися влаштувати кровопролиття в Туреччині”.

Ердоган зазначив, що “деякі сили звинувачували” турецьку поліцію “у застосуванні надмірної сили”. “Подивіться, як поводиться з людьми їхня поліція. Наші співробітники поліції діють гуманно”, – сказав він.

Турецький лідер підкреслив, що Анкара “виступає як проти хаосу, який сіють демонстранти, так і проти застосування надмірної сили відносно протестуючих”.

У суботу в Парижі вчетверте проходять маніфестації “жовтих жилетів” – протестувальників проти зростання цін і збільшення податків.

Поліція використовує також звукові гранати. На Єлисейських полях знаходиться близько 1,6 тис. поліцейських і жандармів, всього в країні на підтримку порядку мобілізовані 8 тис. працівників цих служб.