ВМС Індії ввели в дію перший в своїй історії рятувальний човен

Індійські ВМС ввели в дію перший в своїй історії глибоководний міні-човен, призначений для порятунку екіпажів підводних кораблів, потерпілих аварію чи катастрофу.

Як повідомив пресі главком ВМС країни адмірал Суніл Ланба, глибоководний апарат DSRV (Deep Submergence Rescue Vessel) пройшов успішні випробування в жовтні і тепер поставлений на чергування.

“Введення в дію DSRV – знакова подія, яка стала кульмінацією багаторічних цілеспрямованих зусиль військово-морських сил, спрямованих на отримання нових можливостей порятунку на підводних човнах”, – цитує в четвер Ланбу новинний портал Firstpost.

“Завдяки цим можливостям ВМС Індії приєдналися до елітарної Ліги Військово-Морських сил, які мають у своєму розпорядженні такі засоби”, – додав адмірал на церемонії введення рятувального підводного човна в стрій, яка, за інформацією ЗМІ, пройшла в середу в Мумбаї.

При цьому Ланба зазначив, що висловлює надію на те, що індійським морякам ніколи не потрібно використовувати апарат на практиці, а тільки на навчаннях.

За інформацією індійських ЗМІ, рятувальний міні-підводний човен DSRV був побудований на замовлення Індії британською компанією James Fisher and Sons Plc. Це перший апарат з двох замовлених, другий повинен бути поставлений через кілька місяців. Система здатна проводити рятувальні операції на глибинах до 650 м і дозволяє врятувати до 14 осіб за одне занурення. ВМС країни також уклали контракт з індійською суднобудівною компанією Hindustan Shipyard Limited на будівництво двох материнських кораблів для DSRV і їх поставку до 2020 року.