В Росії підготували закон для “захисту” хакерів

У Державну думу РФ в п’ятницю, 14 грудня, внесений пакет поправок до законів “Про зв’язок” і “Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації”, націлених на забезпечення роботи російського сегмента інтернету на випадок відсутності доступу до зарубіжних серверів.

Документ підготували глава комітету Ради Федерації по законодавству Андрій Клішас, його перший заступник Людмила Бокова і депутат Держдуми Андрій Луговий.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що він підготовлений з урахуванням прийнятої у вересні “стратегії національної кібербезпеки США, в якій Росія “прямо і бездоказово” звинувачується в кібератаках.

“У цих умовах необхідні захисні заходи для забезпечення довгострокової і стійкої роботи мережі Інтернет в Росії, підвищення надійності роботи російських інтернет-ресурсів”, – підкреслюють автори проекту.

“Створюється можливість для мінімізації передачі за кордон даних, якими обмінюються між собою російські користувачі”, – йдеться далі в пояснювальній записці.

Крім того, в російських мережах повинні бути встановлені технічні засоби, які будуть визначати джерело трафіку і при необхідності повинні “обмежити доступ до ресурсів із забороненою інформацією не тільки по мережевих адресах, а й шляхом заборони пропуску трафіку, що проходить”.