Берлінський терорист готував вибух у ФРН зі спільниками з Росії і Франції

Аніс Амри разом з двома спільниками готував теракт в Німеччині з використанням бомби.

Про це стало відомо в четвер, 13 грудня, з листа генерального прокурора ФРН комісії з парламентського розслідування теракту, який стався на різдвяному ринку в Берліні в 2016 році. Про зміст листа розповіли німецькі видання Der Tagesspiegel і Die Zeit.

Згідно з даними прокуратури, Аніс Амри готував вибух у Німеччині разом з 22-річним Клементом Б. з Франції 31-річним Магомедом-Алі Ц. з Росії. Спільники придбали восени 2016 року велику кількість компонентів для виготовлення вибухової речовини, яке вони зберігали в квартирі Магомеда-Алі в Берліні.

Планам влаштувати вибух в Німеччині завадив випадок: кримінальна поліція, яка ще не знала про існування бомби, допитала Магомеда-Алі, який раніше привернув її увагу. Побоюючись викриття, спільники вирішили роз’їхатися. Клемент Б. був затриманий в квітні 2017 року Марселі, а Магомед-Алі Ц. – в серпні 2018 року в Берліні.

Відзначається, що Аніс Амри, який в результаті влаштував теракт на різдвяному базарі в столиці Німеччини, познайомився зі спільниками в мечеті Фуссілет в берлінському районі Моабит в кінці 2015 року.

19 грудня 2016 року уродженець Тунісу Аніс Амри направив вантажівку у натовп людей, в результаті чого загинули понад 10 осіб, близько 50 були поранені. Через чотири дні терорист був убитий в Мілані в ході перестрілки з поліцейськими. Як стало відомо пізніше, Амри виявився в Німеччині після того, як прибув до Італії на човні з біженцями.