Трамп планує оголосити надзвичайний стан

Президент США Дональд Трамп оголосив, що виступить у вівторок зі зверненням до нації щодо кризи навколо безпеки південного кордону.

Раніше Трамп заявив, що оскільки конгрес вже кілька тижнів не приймає бюджет, він може оголосити в країні режим надзвичайного стану.

“Радий повідомити, що виступлю із зверненням до нації з гуманітарної кризи і проблеми національної безпеки на південному кордоні у вівторок о 21 годині за часом Східного узбережжя США”, – написав Трамп в Twitter.

Забезпечення безпеки південного кордону США було однією з передвиборчих обіцянок Трампа: президент має намір захистити кордон від нелегальної імміграції стіною, проте питання її фінансування залишається відкритим. Трамп вимагає виділити додаткові 5,6 мільярда доларів на охорону кордону і будівництво загороджень на ній. Демократи, які отримали контроль в палаті представників, не згодні з цими вимогами. В результаті з 22 грудня приблизно чверть федеральних установ США скоротили роботу через відсутність затвердженого фінансування.