Порошенко обіцяв прийняти зміни до Конституції України щодо членства в ЄС і НАТО до виборів

Зміни до Конституції України, що закріплюють європейський і євроатлантичний курс країни, будуть внесені до президентських виборів, переконаний президент Петро Порошенко.

“Я вірю, що до виборів ці зміни будуть внесені до Основного закону”, – сказав П.Порошенко на зустрічі з жителями Рівненської області в четвер.

Він підкреслив, що це буде означати “реалізацію цього стратегічного курсу обов’язком влади, а не декларацію, не піар”.

За словами П.Порошенка, внесення змін про європейську та євроатлантичну стратегії України до Конституції буде “дуже важливим, могутнім політичним сигналом”, передає Інтерфакс.

Глава держави нагадав, що Верховна Рада зробила передостанній крок для закріплення в Конституції незворотності курсу на ЄС і НАТО, підтримавши більш ніж конституційною більшістю направлення законопроекту до Конституційного суду, так і прийняття його в першому читанні.

Як повідомлялося, 22 листопада 2018 року Верховна Рада в першому читанні схвалила президентський законопроект про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і НАТО. Таке рішення підтримали 311 народних депутатів.

Згідно із запропонованими змінами, у повноваженнях Верховної Ради буде “реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору”.

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство в ЄС і НАТО. А Кабінет міністрів країни, в свою чергу, повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі до конституційних змін пропонується закріпити, що Верховна Рада підтверджує “європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України”.

Крім того, глава держави пропонує з перехідних положень Конституції виключити норму про те, що “використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою”.

У разі прийняття і проходження всіх необхідних процедур закон вступить в силу на наступний день після публікації.

Представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко в грудні прогнозувала, що остаточне (у другому читанні) голосування у Верховній Раді за проект закону про внесення змін до Конституції України щодо закріплення курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію пройде в кінці лютого – початку березня 2019 року .

Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року.