Ford може продати свій бізнес в Росії

Ford може продати свій бізнес в Росії, про це заявили в самій компанії в четвер, 10 січня.

Продаж частки в спільному підприємстві з російською компанією Sollers може статися в рамках реструктуризації всього європейського напрямку.

Згідно з офіційними даними, в Росії працюють чотири заводи Ford Sollers.

За словами глави європейського філії Ford Стівена Армстронга, відбудуться “значні зміни”, в тому числі можлива ліквідація заводів, скорочення тисяч співробітників і перегляд модельного ряду.

“У компанії були прибуткові періоди в Європі, але навіть тоді не вдавалося вийти на необхідні показники”, – додав Армстронг.

Частка Ford на європейському ринку знижується вже більше 10 років поспіль з 11 відсотків у 2006 році до 6,4 відсотка в 2018. На даний момент в Європі в цій компанії працюють близько 53 тисяч чоловік. В рамках реструктуризації Ford може довести свою співпрацю з Volkswagen до стратегічного альянсу, який сконцентрується на випуску електромобілів і повністю самоврядних машин.

Рішення по Росії може бути прийнято в другому кварталі цього року. За даними російських ЗМІ, можливе припинення випуску автомобілів на заводах в Набережних Челнах і Всеволожську. Моделі Fiesta, Focus, Mondeo і EcoSport можуть піти з російського ринку, або стати імпортними.