Уряд Іспанії запустить сайт про Brexit

Уряд Іспанії вирішив запустити в понеділок, 14 січня, офіційний сайт, присвячений питанню виходу Великобританії зі складу Євросоюзу.

Про це повідомила в п’ятницю на прес-конференції міністр освіти і професійної підготовки, офіційний представник кабміну країни Ісабель Селаа.

“Я хочу закликати до абсолютного спокою соціально і економічно дійових осіб, а також осіб, які мають зв’язки зі Сполученим Королівством, – зазначила Селаа. – Уряд готується до всіх сценаріїв по Brexit”.

За її словами, узгоджений розрив Лондона з Брюсселем “став би кращим варіантом”.

Проте, уточнила представник кабміну, “30 березня вже дуже скоро”, і Мадрид хоче захистити інтереси іспанців і британців. Для цього влада піренейського королівства планують схвалити в лютому декрет, пов’язаний з виходом Великобританії з ЄС.

“Наступного понеділка ми відкриємо сайт про Brexit”, – уточнила Селаа.

25 листопада ЄС і Великобританія за підсумками тривали півтора року переговорів узгодили угоду за умовами Brexit, однак її також повинен схвалити парламент Сполученого Королівства.

Глава консервативного уряду Тереза ​​Мей відчуває серйозний внутрішньополітичний тиск, так як більшість членів Палати громад зажадали від неї заново узгодити умови членства Північної Ірландії в Митному союзі і єдиному ринку ЄС після Brexit.

В умовах, що склалися Мей прийняла рішення перенести з 11 грудня на третій тиждень січня парламентське голосування за угоду з ЄС.