Макрон слідом за Трампом відмовився від поїздки на форум в Давос

Президент Франції Еммануель Макрон не поїде на Всесвітній економічний форум в Давосі, який пройде в Швейцарії з 22 по 27 січня, через насичений порядок денний і протести «Жовтих жилетів».

Про це повідомляє телеканал BFM і газета Le Figaro з посиланням на Єлисейський палац. При цьому на сайті адміністрації президента Франції ще не опублікований порядок денний на зазначені дати.

У Франції тривають акції протесту «жовтих жилетів»: 5 січня на вулиці вийшло 50 тис. чоловік, в цю суботу демонстрації продовжаться. Уряд і протестуючі підвищують ставки перед наміченими на 15 січня загальнонаціональними консультаціями.

10 січня президент США Дональд Трамп повідомив в Twitter, що скасовує поїздку на форум в Давосі через часткове призупинення роботи американського уряду (шатдаун).

В кінці грудня 2018 року в Кремлі допустили можливість участі Володимира Путіна в форумі, однак уточнили, що рішення поки не прийнято. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков, підтвердив, що ніяких рішень президентом ще не приймалося.