Для захисту українських моряків створять групу українських юристів – Полозов

Для захисту українських моряків, захоплених ФСБ Росії біля берегів Криму, створять групу українських юристів, які будуть співпрацювати з Європейським судом з прав людини.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов в коментарі “Крим.реалії”.

Він нагадав, що в Росії сформували команду з 34 адвокатів, які захищають інтереси українських військових.

«Кремлівський режим не просто так захоплює людей, і ми бачимо безліч прикладів цього протягом останніх п’яти років. Уже понад сто українських політв’язнів перебувають у російських в’язницях. Але в цьому випадку українська держава з урахуванням минулих помилок грамотно здійснює захист моряків з самого початку », – розповів адвокат.

За словами Полозова, принципова позиція захисту полягає в тому, що захоплення українських військових 25 листопада 2018 року – прямий акт агресії з боку Росії.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Україна подала позов до ЄСПЛ з вимогою визнати незаконним арешт наших моряків.

25 листопада російські військові біля узбережжя Криму таранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України – катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», що прямували з Одеси до Маріуполя. За даними Києва, шестеро українських моряків були поранені.

ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів, відомство стверджує, що три українські військові кораблі 25 листопада «незаконно перетнули держкордон Росії».

Російські суди в Криму заарештували 24 українських військових. Вони перебуватимуть під арештом до 25 січня 2019 року. Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі. Всіх українських військовослужбовців доставили в столицю Росії Москву.

Прокуратура АРК визнала затриманих ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дії Росії в районі Керченської протоки критикують у низці європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій у Керченській протоці та закликали до стриманості й деескалації напруження.