США пригрозили німецьким компаніям санкціями через “Північний потік-2”

Посол США в Німеччині Річард Гренелл допустив можливість введення санкцій відносно німецьких компаній через підтримку “Північного потоку-2”.

Про це йдеться в листі дипломата, з текстом якого ознайомився Bild.

Посол нагадав, що США рішуче виступають проти “Північного потоку — 2. Зокрема, “газопровід несе серйозні геополітичні наслідки” для європейських союзників і партнерів Вашингтона. Також він заявив, що ці побоювання “широко поділяють”.

У листі також нагадується про негативне ставлення Канади, східноєвропейських членів Євросоюзу, а також “багатьох урядів” у Західній Європі до проекту.

За словами Гренелла, вони поділяють американську заклопотаність “наростаючу агресивну поведінку Росії”. Особливо він виділяє “використання Москвою енергетичних ресурсів як політичних і економічних важелів”.

Гренелл від імені уряду США просить, щоб компанія-адресат “розглянула небезпеку, яку цей проект представляє для європейської енергетичної безпеки, а також репутаційні витрати і асоційований з цим ризик санкцій”.

Як вважає Bild, подібні листи отримав ряд компаній, які оцінили їх як тиск.

Представник посла заявив виданню, що послання “не слід сприймати як загрозу, а як ясне вираження політики США”.

Раніше глава МЗС Німеччини Хайко Маас закликав Сполучені Штати не втручатися в питання європейської енергетичної політики.

Він нагадав, що “Північний потік — 2” не є виключно німецьким і російським проектом, а має загальноєвропейське значення.

Міністр зазначив, що Берлін сприймає всерйоз скепсис партнерів з Центральної та Східної Європи щодо проекту.

Також він попередив свого американського колегу Майка Помпео про те, що введення односторонніх санкцій проти “Північного потоку — 2” не є вірним шляхом.

За його словами, санкції ніколи не є самоціллю, але політичним інструментом, і вони мають сенс, “коли санкції ЄС, прив’язані до вимог”.

Маас підкреслив, що, “на жаль, це не відноситься до санкцій США проти Росії.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, поставки газу по газопроводу “Північний потік-2” почнуться з 1 січня 2020 року.

Газопровід “Північний потік-2” проляже дном Балтійського моря, сполучивши постачальників у Росії зі споживачами в Європі. Його протяжність становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність – 55 мільярдів кубометрів газу на рік.

Проект реалізує російський “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями – Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Очікується, що новий трубопровід може бути введений в експлуатацію до кінця 2019 року.

Україна виступає проти будівництва “Північного потоку-2”, оскільки непокоїться через можливу втрату статусу транзитера газу. Активно критикують проект також Польща і країни Балтії, котрі застерігають ЄС від залежності від російського газу. Німеччина, у свою чергу, неодноразово запевняла, що проект має суто економічний характер.