Білорусь і США обговорюють можливість розширення дипломатичної присутності

Білорусь і США ведуть переговори про можливість розширення дипломатичної присутності, в тому числі на рівні послів двох країн.

Про це заявив у понеділок глава МЗС Білорусі Володимир Макей.

“Ми ведемо переговори по всьому спектру проблемних питань, що залишаються в наших відносинах, в тому числі і з питань, пов’язаних з перспективою розширення дипломатичної присутності в обох державах”, – зазначив глава білоруського МЗС.

Макей сказав, що Мінськ і Вашингтон ведуть переговори про те, як розвинути співпрацю, “виходячи з розуміння, що обидві сторони мають бути представлені на рівні послів”. “Я не приховую того, що ми дійсно ведемо переговори, дискусії на різних рівнях”, – заявив міністр. “Якщо коли-то в минулому були прийняті рішення, які впливають на якість, рівень нашої співпраці, і якщо ми бачимо, що дозріли умови для перегляду цих рішень, то треба приймати ці рішення”, – зазначив Макей.

За його словами, у Білорусі розуміють, “яку роль відіграють Сполучені Штати Америки в світі”. “Тому ми зацікавлені в рамках диверсифікації наших зовнішньополітичних, зовнішньоекономічних відносин у розвитку нормальної співпраці з США”, – сказав глава зовнішньополітичного відомства Білорусі.

Раніше журнал Foreign Policy з посиланням на свої джерела в Держдепартаменті повідомив, що влада Білорусі зняла обмеження на число американських дипломатів, які можуть працювати в Білорусі. За його даними, Макей у телефонній розмові поінформував про це рішення помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Уесса Мітчелла.

З 2008 року в Білорусі немає посла США, його місце займає тимчасовий повірений у справах. Це пов’язано із загостренням відносин між Мінськом і Вашингтоном в 2007-2008 роках, після того, як США ввели обмежувальні заходи економічного характеру щодо концерну “Белнефтехім”. За даними посольства США в Білорусі, в даний час в Мінську працюють шість американських дипломатів на чолі з тимчасовим повіреним. У МЗС Білорусі уточнили, що кількість американських дипломатів в Мінську після введеного раніше ліміту має обмежуватися 10.