РФ має прозвітувати перед судом ООН про заходи щодо відновлення діяльності Меджлісу – Зеркаль

Російська Федерація до 19 січня має прозвітувати перед Міжнародним судом Організації Об`єднаних Націй про заходи щодо наказу цього суду стосовно відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму та гарантування доступності освіти українською мовою на півострові.

Про це заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомила у соціальній мережі Facebook.

Вона заявила, що сьогоднішня письмова заява у справі проти Росії в Міжнародному суді ООН у зв`язку з порушенням Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації є черговим істотним процесуальним кроком.

”На цьому етапі ми доводимо, що Суд, незважаючи на заперечення Росії, має розглянути по суті усі подані нами докази порушень Росією двох конвенцій – Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації”, – зазначила вона.

”Через кілька місяців у Гаазі відбудуться усні слухання з цих питань. І ще за кілька місяців Суд ООН винесе відповідне рішення. Ця стадія процесу є важливою для того, щоб довести що дії Росії підлягають оцінці Суду ООН і що Росія має нести відповідальність як держава за порушення міжнародного права. Після цього Суд зможе перейти до оцінки доказів правопорушень, які ми подали влітку 2018 року”, – наголосила вона.

”Паралельно ми працюємо над тим, щоб Росія забезпечила виконання наказу Суду ООН, зокрема відновила діяльність Меджлісу кримськотатарського народу”, – додала Зеркаль.

”За вимогою Суду, Росія має до 19 січня прозвітувати про заходи з виконання наказу Суду. Паралельно ми також проінформуємо Суд про всі переслідування кримських татар і про повне ігнорування Росією наказу Суду ООН”, – підсумувала Зеркаль.