Партія Путіна отримує пожертви від юридичних осіб в обмін на багатомільйонні контракти

За інформацією російського видання The Insider, партія “Єдина Росія” (ЄР) порушує заборону на отримання грошей від держави і держкомпаній, а також отримує кошти від юридичних осіб з високою часткою іноземного капіталу.

Зокрема, в 2018 році на рахунки ЄР надійшли 8 мільйонів рублів від компанії “Северсталь Менеджмент”, засновником якої виступає кіпрська фірма Frontdeal Limited, про це пише The Insider в понеділок, 14 січня.

Подібні пожертви фактично роблять “Єдину Росію” іноземним агентом, оскільки російське законодавство не дозволяє політичним партіям приймати пожертвування від юридичних осіб з більш ніж 30-відсотковою часткою іноземного капіталу, вказує далі видання.

Центральний апарат ЄР отримує гроші не тільки з федерального бюджету, а й від великого числа добровільних спонсорів. У 2018 році партії перераховані 620 мільйонів рублів від 240 юридичних осіб. У цій сумі не враховано регіональні пожертвування і кошти, виділені спонсорами на передвиборні кампанії. В обмін на пожертвування компанії отримують від влади преференції, а їх керівники – депутатські мандати, відзначається в статті.

Зокрема, власник компанії “Алгоритм” Олександр Тайчер перевів ЄР – 5 мільйонів рублів і після цього став депутатом барнаульської міськдуми.

ТОВ “Севзапдорстрой”, головним власником якої є депутат міськдуми Архангельська Олександр Нечаєв, пожертвувала партії влади 1 мільйон рублів. У 2018 році ця компанія заробила на держзакупівлі 1,6 мільярда рублів, пише The Insider.

За даними видання, виграють держзакупівлі будівельні компанії, які найчастіше жертвують гроші “Єдиній Росії”. Серед інших в статті згадується компанія “Уралмостострой”, перерахувала ЄР – 30,8 мільйона рублів і отримала контракти в Пермі і Башкирії на загальну суму в майже 2 мільярди рублів.

АТ “МІСК”, яка пожертвувала московським відділенням партії влади 12,5 мільйона рублів, отримала ряд великих контрактів в Москві. У 2018 році компанія заробила на держзакупівлі 26,3 мільярда рублів, вказує видання.

Крім того, донори “Єдиної Росії”, за даними The Insider, заробляють на держзакупівлях для силових відомств, здійснюючи поставки бензину, автомобілів, ліків за завищеними цінами. Зокрема, спонсорами ЄР виявилася Пермська компанія “ПЗСП”, що є постачальником тепла та гарячої води для Росгвардії.

Партія «Єдина Росія» — російська консервативна політична партія, правляча партія в Російській Федерації. Була створена 2 грудня 2001 шляхом об”єднання пропрезидентського боку «Єдність» та лівоценристських політичних партій «Вітчизна» і «Вся Росія». Партію очолює діючий Голова Уряду Російськой Федерації Дмитро Мєдвєдєв.