ЄК може оштрафувати Естонію за недотримання норм переробки сміття

Прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас стурбований ситуацією з переробкою в республіці сміття відповідно до вимог Єврокомісії (ЄК), згідно з яким до 2020 року необхідно відправляти на переробку не менше половини побутових відходів, інакше ЄК може накласти штраф в 100 мільйонів євро.

Можливий штраф від Єврокомісії прем’єр назвав найпохмурішим сценарієм, але, за його словами, Естонія ще не отримала попередження про нього. За даними депутатів парламенту Естонії, сума штрафу може скласти 100 мільйонів євро.

“Цей штраф став би дійсно похмурим сценарієм. Проблема серйозна, і пошук рішення починається з того, як мотивувати людей сортувати більше відходів і як переробляти більше побутових відходів. Мета полягає в тому, щоб до 2020 року переробляти 50% побутових відходів замість нинішніх 32%. І я думаю, що потрібно працювати в ім’я цього”, – сказав Ратас, відповідаючи в середу на питання депутатів парламенту.
За словами прем’єра, складування побутових відходів на станціях по переробці сміття в останні роки зростає, але цього поки недостатньо для виконання вимог Єврокомісії.