ЄС узгодили санкції проти офіцерів ГРУ за застосування “Новачка”

Посли країн Євросоюзу домовилися про санкції проти офіцерів ГРУ, причетних до отруєння Сергія Скрипаля та його дочки.Очікується, що ці заходи будуть офіційно схвалені міністрами закордонних справ країн ЄС 21 січня.

Посли держав Європейського Союзу в середу, 16 січня, погодили санкції проти чотирьох офіцерів російської військової розвідки (більш відомої як ГРУ), підозрюваних в причетності до хімічних атак на території Великобританії, зокрема до загибелі британки Дон Стерджес і спробі вбивства колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля і його дочки Юлії.

Очікується, що штрафні санкції будуть офіційно схвалені міністрами закордонних справ країн ЄС на зустрічі в Брюсселі 21 січня, передає DW.

Вони торкнуться, зокрема, офіцерів ГРУ Анатолія Чепіги та Олександра Мишкова, яких британські власті вважають безпосередньо причетними до отруєння Скрипалів, нервово-паралітичним речовиною “Новачок” в місті Солсбері в березні 2018 року.

Кадры из телеинтервью Александра Петрова и Руслана Боширова

За інформацією журналістів видань Bellingcat і The Insider, Чепіга і Мишкін прибули до Великобританії під іменами Олександр Петров і Руслан Бошіров.

У червні 2018 роки від “Новачка” постраждали і троє британських громадян. Одна з постраждалих, Дон Стерджес, незабаром померла, не приходячи до тями.

Крім чотирьох росіян, санкції будуть введені проти п’яти громадян Сирії.

До офіцерів ГРУ застосують новий механізм санкцій.

Планується, що до офіцерів ГРУ, підозрюваним у використанні хімічної зброї на території Великобританії, буде застосований новий механізм санкцій, схвалений Євросоюзом в жовтні 2018 року. Він включає в себе заморозку грошових активів на території ЄС, а також блокування платежів по картці Visa, що діє по відношенню до фізичних і юридичних осіб, які розробляють або застосовують хімзброю, а також тих, хто надавав їм фінансову, технічну та іншу матеріальну підтримку або заохочував такі дії . При цьому громадянство фізичних осіб і місцезнаходження підприємств, які підпадають під санкції, не мають значення.