Суд в Швейцарії зняв арешт з активів Газпрому

Суд кантону Цуг у Швейцарії скасував свою постанову від 29 травня 2018 року, якою було накладено арешт на акції російської державної корпорації «Газпром» в проектних компаніях «Північного потоку» і «Північного потоку – 2» – Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.

Рішення було прийнято 16 січня. Газпрому відновили правові вимоги до цих компаній, тобто тепер держкорпорація може отримувати виплати від Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.

Нагадаємо, арешт на активи Газпрому в Швейцарії було накладено на вимогу «Нафтогазу України», який намагався таким чином стягнути з російської держкорпорації кошти, які були присуджені української компанії «Стокгольмським арбітражем» за підсумками багаторічної суперечки.

Суд зобов’язав “Газпром” сплатити “Нафтогазу” компенсацію в сумі 4,63 мільярда доларів США за недопоставку “Газпромом” погоджених обсягів газу для транзиту. Після перерахунку за результатами двох арбітражних спорів між компаніями, з урахуванням боргу української компанії перед російською, “Газпром” має сплатити українській компанії 2,56 мільярда доларів.

За заявою “Нафтогазу України”, який має намір примусово виконати рішення Стокгольмського арбітражу, суд кантону Цуг виніс постанову про накладення в Швейцарії забезпечувальних заходів на активи “Газпрому” в компаніях Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG. В результаті виконання постанови забезпечувальні заходи були накладені тільки на права вимоги “Газпрому” до Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.