ПАРЄ закликала країни Європи прийняти закони, аналогічні “акту Магнітського”

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) схвалила резолюцію із закликом до членів РЄ прийняти закони, аналогічні “акту Магнітського”.

Ініціатором документа виступив британський парламентарій Дональд Андерсон. За резолюцію проголосували 95 парламентаріїв, проти – троє, шестеро утрималися.

У документі асамблея знову підтвердила прихильність боротьбі з безкарністю щодо винних у порушеннях прав людини та боротьби з корупцією.

ПАРЄ посилається на резолюцію, прийняту в 2014 році, про “безкарність вбивць Сергія Магнітського”, в якій міститься заклик до компетентних російській владі органів провести повне розслідування обставин його смерті і притягнути винних до відповідальності.

В асамблеї вважають, що російська влада не домоглася прогресу в переслідуваннях винних, і отримала вигоду від злочину, вчиненого проти Сергія Магнітського”.

У документі також згадується, що ряд країн, у числі яких Естонія, Латвія, Литва, Велика Британія, Канада і США, прийняли “закон Магнітського”, який дозволяє їх урядам вводити цільові санкції щодо осіб, які вчинили серйозні порушення прав людини.

Відзначається, що потенційні закони та юридичні інструменти повинні передбачати справедливу і прозору процедуру введення санкцій. Разом з тим йдеться про можливість оскаржити введення санкцій в суді.

Смерть юриста Сергія Магнітського в московському СІЗО в 2009 році спровокувала міжнародний скандал, який призвів до прийняття в США “акту Магнітського”. Цим законом Штати ввели санкції щодо низки росіян, яких вони визнали причетними до смерті аудитора.

Під санкції потрапляють 49 росіян, яких британська влада підозрює в порушенні прав людини, позасудових стратах і тортурах. Їм заборонять в’їзд в країну і заморозять активи.