Норвезька компанія оголосила про будівництво нового вітрового енергетичного комплексу в Україні

Норвезька компанія NBT планує впродовж шести-дев`яти місяців почати будівництво нового вітрового енергетичного комплексу в Україні.

Про це повідомили УНІАН у прес-службі Національної інвестиційної ради з посиланням на генерального директора NBT Юара Вікена.

Під час засідання Національної інвестради в Давосі (Швейцарія) Вікен повідомив, що NBT має достатній потенціал для будівництва додаткових 700-800 МВт вітрових потужностей в Україні. Будівництво попередньо планується почати в Запорізькій області в наступні шість-дев`ять місяців. У компанії уточнили, що наразі за допомогою партнерів здійснюють оцінку підрядників і постачальників вітрових турбін, які буде задіяно в проекті.

«Ми дуже раді можливості інвестувати в потужні вітроелектростанції, які забезпечуватимуть стабільне зростання України в майбутньому. Вітроелектростанція «Сиваш» потужністю 250 МВт – це тільки початок, адже впродовж наступних двох-трьох років ми плануємо нові суттєві інвестиції в ряд вітроенергетичних проектів в Україні. У зв`язку з поліпшенням бізнес-клімату в Україні та успішністю цього проекту завдяки залученню міжнародного проектного фінансування, ми очікуємо, що приватні комерційні інвестори і міжнародні фінансові установи побачать переваги фінансування в Україні. Крім того, ми маємо потенційний інтерес до «зелених облігацій» як інструментів залучення коштів для наступних проектів ВЕС NBT в Україні. Ми раді співпрацювати з урядом України і нашими стратегічними партнерами з метою збільшення інвестицій у вітроенергетику», – цитує прес-служба Юара Вікена.