Сьогодні стартує 69-й міжнародний Берлінський кінофестиваль

Сьогодні, 7 лютого, в столиці Німеччини стартує один з найпрестижніших кінооглядів – 69-й міжнародний Берлінський кінофестиваль, який триватиме до 17 лютого.

Цього року на Берлінале під традиційним гаслом #UkraineIsYourDestination працюватиме Український національний стенд Ukrainian Films, а також пройде низка подій.

Зокрема, в рамках основної конкурсної програми 10 лютого на фестивалі відбудеться світова прем’єра створеного за підтримки Держкіно України історичного трилера Аґнешки Холланд “Гарет Джонс“(“Mr. Jones”).

Крім того, двоє українських кінематографістів – Аліна Горлова і Никон Романченко – відібрані для участі в щорічному форумі BerlinaleTalents, який є індустріальною платформою для 250 молодих перспективних представників галузі.

В 2019 році ключовим елементом айдентики України на кіноринку стали мотиви робіт української народної художниці Марії Примаченко, якій в цьому році виповнюється 110 років з дня народження. Казковий і загадковий світ картин художниці представить іноземній аудиторії Україну як незвідану і багату на різні образи країну.

В основу фільму поклали реальну історію британського журналіста Гарета Джонса, який в 1933 році відправився в СРСР. Він хотів розповісти світові правду про злочини сталінського режиму і, зокрема, про Голодомор в Україні. Однак західні політики вирішили не брати до уваги незручну для них правду, а авторитетні видання не публікували його репортажі. Статті, які Гарет Джонс написав під час своєї подорожі по Україні в ті роки, з часом надихнули Джорджа Оруелла на створення роману “Скотний двір”.