Нацрада оштрафувала канал NewsOne на 100 тис. грн за використання російської пропаганди

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України оштрафував телеканал NewsOne майже на 100 тисяч грн за використання в ефірі передач мови ворожнечі і тез російської пропаганди.

Про це повідомляє прес-служба Нацради.

«Національна рада на засіданні визнала наявність в ефірі “Новини 24 години” 31 липня, 1, 2, 5, 6, 13 вересня 2018 року закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті і, керуючись частиною восьмою ст. 72 закону […] застосувала до компанії санкцію стягнення штрафу в розмірі 25% суми ліцензійного збору, що для цього мовника становить 96 530, 25 грн», — йдеться в повідомленні.

У Нацраді відзначають, що від Служби безпеки України надійшов лист, у якому вказувалося, що в ефірі передач телеканалу систематично звучать фрази: «партія війни», «партія миру», «братовбивча війна», «механізм розколу православ’я», «Росія захищає свої інтереси» та «світ не визнає Росію агресором». На думку СБУ, це ознаки «прихованого призову до агресивних дій і програмування агресивної поведінки глядачів».

Уточнюється, що мова ворожнечі в ефірі програм використовували ведучі та гості, такі як — Михайло Добкін, В’ячеслав Піховшек, Олена Лукаш, Євген Червоненко, Андрій Лесик, Дмитро Співак та Руслан Коцаба.

На початку жовтня 2018 року Рада запропонувала РНБО застосувати санкції до телеканалів «112 Україна» і NewsOne.

Рада підтримала санкції проти телеканалів NewsOne і 112. Вони передбачають позбавлення ліцензії, заборону користування радіочастотами та блокування активів.

У середині листопада Нацрада з телебачення призначила перевірку NewsOne через карти України без Криму.